نکات مهم در انتخاب مبل سلطنتی
2021-06-30
نمایش همه

انتخاب رنگ مبلمان

انتخاب رنگ مبلمان سلطنتی و کلاسیک


انتخاب رنگ مبل سلطنتیمبلمان سلطنتی شیک ، به دلیل بهره مند بودن از فریمی منبت کاری شده به دست هنرمندان و پارچه های زیبا و پر نقش و نگار، وسیله مورد علاقه افراد بسیاری به خصوص خانه دارهای ایرانی است. رنگ مبلمان سلطنتی جدید نیز، اگر اهمیتش از ظاهر فریم و پارچه مبل سلطنتی بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. در این سایت به معرفی مدل های جدید و منحصر بفردی مبل سلطنتی جدید ، مبل سلطنتی کلاسیک و مبلمان سلطنتی راحتی، می پردازیم با این تفاوت که رنگ های مورد استفاده در آنها، اندکی با آنچه تا بحال دیده اید متفاوت بوده و همین عامل باعث شده دیزاینی کاملا متفاوت نسبت به مدل های معمولی داشته باشند.

همانطور که می دانید مبلمان سلطنتی و مبل استیل از لحاظ ظاهری، مانند بافت پارچه، فریم چوبی، اندازه پایه ها و … تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند که باعث شده شاهد طرح های زیاد و متنوعی در بازار باشیم اما یک چیز در آنها تقریبا ثابت است.

رنگ بیشتر مبلمان سلطنتی جدید و مبل سلطنتی کلاسیک ، بخصوص در قسمت فریم از رنگ های قهوه ای و بعضا طلایی تشکیل شده و باقی رنگ ها مثل مبلمان سلطنتی سفید، به ندرت در فریم مبل دیده می شود.گرچه مبلمان سلطنتی سفید طلایی، طرفداران خود را دارد و رنگ شاد و جوان پسندی است. به هر حال این رنگ ها نزد مردم محبوب بوده و بازار نیز به همین روند تکراری خود ادامه می دهد.


اما رنگ مبل سلطنتی جدید، که در گالری مبلمان ثامن مشاهده میکنید، ترکیب جسورانه تری دارند که باعث شده نسبت به نمونه های موجود در بازار متفاوت باشند. برای مثال مبل سلطنتی کلاسیک زمرد، بعنوان یک جایگزین بسیار مناسب برای رنگ های قهوه ای و طلایی معرفی می کند. رنگی خنثی است به همین خاطر استفاده از آن در قسمت فریم باعث می شود رنگ و طراحی خود مبل سلطنتی کلاسیک ،بخصوص پارچه آن بیشتر در معرض دید و توجه قرار بگیرد. برای زیبایی بیشتر می توانید جلوی پای مبلمان سلطنتی چدید خود ،فرش یا قالیچه ای دستباف و زیبا پهن کنید.

.مبل سلطنتی کلاسیک ،یکی از عناصر لوکس و شکیل خانه محسوب می شود. در حقیقت یک دکوراسیون مجلل در سبک کلاسیک، هر چقدر هم که از وسایل گران قیمت استفاده کرده باشد اما مبل سلطنتی کلاسیک ،در چیدمانش قرار نگیرد، آن حس اصلی دکوراسیون های لوکس را نخواهد داشت. مبلی که در زیر مشاهده می کنید یکی از زیباترین طرح های مبل سلطنتی کلاسیک است که با رنگ خاصش، جلوه لوکس مبل سلطنتی شیک را ،حتی بیشتر نمایان می کند. این مبل در کشور ایتالیا طراحی و تولید شده، همانطور که می دانید مبل سلطنتی ایتالیا در کنار مبل کلاسیک فرانسه، مبل سلطنتی شیک ایران و مبل ترکیه جزء کشورهای مطرح در زمینه طراحی و تولید مبل راحتی و مبل سلطنتی جدیداست.

رنگ پارچه مبل در مشخص شدن نمای نهایی مبل سلطنتی مصرری، نقش اصلی را بازی می کند. بغیر از رنگ های خنثی و مرسوم مانند سفید، طلایی و قهوه ای، رنگ های جسورانه تری مانند بنفش نیز انتخاب جالب و هوشمندانه ای بنظر می رسند. اگر دکوراسیون هال پذیرایی منزلتان خنثی است، مثلا رنگ سفید دیوارها، در اینصورت بنفش بسیار زیبا با رنگ سفید ترکیب می شود. ترکیب رنگ بنفش و سفید یکی از طرح های مدرن و بروز بخصوص در اتاق نشیمن و پذیرایی است که توسط بسیاری از طراحان مشهور دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ سبز نیز یکی دیگر از گزینه جالب و هیجان انگیزی برای مبلمان سلطنتی جدید خانه است. سبز به خودی خود رنگی آرامش بخش و تسکین دهنده است و وقتی در مبل سلطنتی شیک مورد استفاده قرار می گیرد به خاطر وجود فریم های چوبی، کاملا با یکدیگر مچ شده و ترکیبی بسیار بجا و دقیق بوجود می آورند. از آنجایی که سبز رنگی از طبیعت است و چوب نیز عنصری گرفته شده از طبیعت، ترکیب این دو در مبل سلطنتی مصری می تواند تاثیری آرامش بخش و زیبا همانند آنچه در طبیعت مشاهده می کنیم ایجاد کند.

رنگ آبی و قرمز نیز اخیرا حضور فعالی بین مبلمان سلطنتی جدید، پیدا کرده اند. ترکیب این دو رنگ معمولا با فریم طلایی چوب صورت می گیرد اما فریم های قهوه ای رنگ بخصوص، قهوه ای پر رنگ نیز ظاهر زیبایی ایجاد می کنند. البته از آنجایی که رنگ آبی و قرمز در سایه های تاریک تر انتخاب می شوند بهتر است فریم چوبی مبل سلطنتی کلاسیک به رنگ روشن انتخاب شود تا با ایجاد اندکی تضاد، ظاهری زیبا و قابل توجه به مبلمان پذیرایی داده شود.
جنس پارچه این مدل ها نیز عموما از مخمل یا چرم جیر است که کیفیت رنگ ها را بیشتر و تاثیرگذارتر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!