چوب بری مبل سلطنتی


در مرحله اول چوب های به کار رفته در تولید مبلمان سلطنتی جدید و مبل کلاسیک مدرن را که عمدتا از نوع راش ، گردو ،توسکا بوده در ابعاد مختلف از جنگل تهیه می کنند و سپس به صورت تخته الوار، تنه درخت به انبار ها و تولیدی ها منتقل می نمایند.
الوار ها در انبار نگه داری میشوند تا زمانی که از خشک بودن کامل قسمت های مختلف آن اطمینان حاصل شود و یا آنکه جهت استفاده زودتر در خشک کن قرار می دهند و پس از خشک شدن کامل چوب، مرحله تولید مبلمان سلطنتی مصری ومبل کلاسیک جدید و یا مبلمان کلاسیک مدرن آغاز می شود.
در کارگاهای مبلمان سلطنتی ، نسبت به تهیه قالب اولیه مبل ،الوارهای چوب ابتدا در سالن های تولید مبل سلطنتی چوب بری ، برش خورده و بر اساس نوع مبلمان سلطنتی به قطعات مختلف تقسیم شده و در قسمت دیگر با توجه به الگوهایی که بر روی قطعات طراحی می شود به حالت و قطعات اولیه مبل کلاسیک شیک یا مبل سلطنتی کلاسیک تبدیل می شوند.


محصولات

منبت کاری مبل استیل


اکنون این قطعات برش خورده که فرم نهایی خود را پیدا کرده اند ، جهت حک نقوش منبت مبل سلطنتی مصری به دستان هنرمندان سپرده می شود.
در کارگاه های منبت کاری بر روی کلیه قطعاتی که قبلا آماده و مونتاژ شده اند ، نخست طراحی اولیه صورت می گیرد و سپس توسط استادان منبت کار با توجه به طراحی ها و نوع مبلمان منبت می شوند
منبت کاری در دو نوع ریز و درشت بر روی چوب و عاج و استخوان انجام می گیرد و شامل مجسمه سازی، نیمرخ و تمام رخ، گلبرگهای اسلیمی، ختائی و … می باشد
کنده کاری روی چوب بیشتر در مبلمان سلطنتی مدرن و مبل کلاسیک مدرن استفاده می شود و در مبلمان اداری مدرن کاربرد ندارد.


محصولات

رنگ کاری مبل سلطنتی شیک


در مرحله بعد از منبت کاری و سر هم کردن مبل، مبلهای نیمه آماده (کلاف های خام) ابتدا با استفاده از لیسه کاری و سنباد های مختلف به صورت صیقلی و نرم و صاف در آمده و آماده رنگ اولیه می شوند. نسبت به سفارش مشتری از انواع رنگ استفاده میگردد. سپس تمامی سطوح با سیلر - کیلر پوشش داده شده ، آماده رنگ پاشی و جلا کاری می شوند.
در قسمت بعد با توجه به برخی سفارش ها ، مبلمان سلطنتی شیک( منبت شده ) جهت تزئینات بیشتر به سالن ورق کاری منتقل شده و قسمت هایی از منبت مبل و یا تمامی آن با ورق طلا پوشش داده می شود که اصطلاحا به آن نما ورق یا سر گل ورق گفته میشود.
بعد از ورق کاری مبل سلطنتی یا مبل کلاسیک ، جهت رنگ کاری به قسمت مربوطه هدایت می گردد تا مراحل جلا کاری و پوشش نهایی بر روی مبلمان صورت گیرد. بعد از اتمام مراحل رنگ کاری ، مبل به سالن خشک کنی منتقل و آماده رویه کوبی می گردد.


محصولات

رویه کوبی مبلمان سلطنتی جدید


بعد از خشک شدن رنگ مبل سلطنتی یا مبل کلاسیک، آنها به کارگاه های رویه کوبی منتقل می شوند.
در سالن رویه کوبی مبلمان ، ابتدا قسمت های مورد نیاز که معمولا کف و پشت مبل را شامل می شود تسمه کشی شده تا قرص محکم شده و زود نشت نکند و سپس با استفاده از قطعات و اسفنج و فوم شکل اصلی خود را باز می یابد.
برای کف مبلهای سلطنتی و کلاسیک از فوم سرد شکرتی در ابعاد 12-13و15 سانتی استفاده میگردد و برای پشت و دسته ها از اسفنج 20 تا 35 کیلویی استفاده میگردد.
در انتها نیز با توجه به سلیقه و سفارش مشتری ، مبلمان سلطنتی راحتی ،با پارچه دلخواه آراسته می شود.


محصولات


نمونه هایی از انواع مبل سلطنتی جدید،مبل کلاسیک مدرن ، مبل سلطنتی راحتی ،مبل سلطنتی مدرن ،مبل کلاسیک جدید مبلمان سلطنتی شیک ،با رنگها و پارچهای مختلف ، جهت انتخاب مشتریان عزیز جهت انتخاب راحتتر ، با دیزاین منزل شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *