مبل کلاسیک چه ویژگیهایی دارد؟
2021-12-21
مبل کلاسیک مدرن چیست ؟
2021-12-21
نمایش همه

مبل سلطنتی یا مبل استیل چیست؟

مبل سلطنتی یا مبل استیل چیست؟


مبل سلطنتی یا مبل استیل چیست؟مبل سلطنتی که با نام مبل استیل نیز می شناسیم

از محبوبترین و پرطرفدارترین مبلمان منزل در ایران در بین خانواده ها به شما میرود در صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی به طور معمول از سه نوع مبل برای منازل استفاده می شود.


مبلمان راحتی
مبلمان کلاسیک
مبلمان سلطنتی یا مبلمان استیل

در طراحی مبلمان کلاسیک حفظ چوب به‌عنوان بخشی از طبیعت برای انتقال حس به محیط زندگی انسان است. اثر آرام‌بخش مبلمان کلاسیک، گرمای حاصل از طبیعت چوب و نقش و نگار زیبایی که روی آن نقش بسته، فضایی دلچسب را در منزل به وجود آورده و فضای خانه را مطبوع، گرم، دلپذیر و جذاب می‌کند.


ارتفاع بلند مبلمان سلطنتی

اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید پیشنهاد می شود از مبل سلطنتی استفاده نکنید به این دلیل که ارتفاع مبل استیل از زمین بلند می باشد از همین رو برای‌ خانه‌های آپارتمانی با اندازه‌های کوچک گزینه مناسبی به شمار نمی‌روند منبت کاری مبل سلطنتی.


منبت کاری مبل سلطنتی

مبلمان سلطنتی دارای ظرافت و طراحی خاصی می باشد . پایه ها و دسته های مبل استیل عموما دارای اشکال و رنگ های زیبا و چشم نوازی می باشد که همین باعث ویژگی بارز این مبل شده است پایه ها و دسته های مبلمان استیل به صورت دستی و حرفه ای منبت کاری می کنند که میتواند از دلایل گرانتر بودن مبل سلطنتی به سایر مبل ها باشد همچنین از مزیت های دیگر مبل سلطنتی سنگین بودن مبلمان به دلیل کیفیت چوب و پارچه های به کار رفته می باشد


تشک دوبل و یک تکه مبل‌های سلطنتی

تشک های مبلمان سلطنتی به صورت دوبل ساخته می شوند که همین می تواند بالا رفتن طول عمر مفید مبلمان را تضمین کند یک تکه بودن پارچه مبل .باعث می شود نظافت آن راحت تر باشد . قابلیت شستشوی آسان و تمیز کاری اطراف مبلمان به دلیل تک تکه بودن تشک نیز مزیت می باشد


ویژگی‌های ظاهری مبل سلطنتی

مبلمان استیل یا سلطنتی عموما به صورت نه نفر و هفت نفره تولید میشود . قالب‌های نه نفره مبل سلطنتی از یک کاناپه سه نفره، چهار مبل و دو صندلی میزبان تشکیل شده اند. نوع دیگر قالب ساخت به صورت کاناپه سه نفره، کاناپه دو نفره، دو مبل و دو صندلی میزبان است. از همین رو مبل‌های هفت نفره در قالب کاناپه سه نفره، کاناپه دو نفره و دو مبل تهیه و ساخته می‌شوند.


چوب‌ پایه و دسته مبل‌ سلطنتی

جهت زیباتر شدن و منبت کاری بهتر از چوب سفید , گردو , راش در دسته و پایه های مبلمان استیل استفاده می شود کیفیت بالای این نوع چوب ها باعث زیباتر شدن و منبت کاری و نقش و نگار بهتری می شود.


تاج مبل سلطنتی

هنگام خرید مبلمان سلطنتی به راحتی می توان آن را با مبل راحتی تشخیص داد بیشتر قسمت های مبل سلطنتی با تاج ساخته شده اند در قسمت های میانی مبل های تشریفاتی از تاج با اندازه های متفاوت و طرح های زیبا و چشم نواز بهره گرفته می شود . رنگ آمیزی و نقش و نگارهای خاص بر روی تاج مبلمان سلطنتی این مبل را بسیار زیبا جلو می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!