مبل کلاسیک چیست؟
2021-12-21
راهنمای انتخاب مبل سلطنتی و مبل کلاسیک
2021-12-21
نمایش همه

مبل کلاسیک چه متریال و جنسی دارد؟

متریال و جنس مبل کلاسیک


مبل کلاسیک چه متریال و جنسی دارد؟


با توجه به نقش‌ها و طرح‌های حک شده در مبلمان کلاسیک، استفاده از چوبی مقاوم و بادوام در این نوع مبلمان ضروری است. برای این امر نیز از چوب‌هایی مثل گردو ،چنار و یا راش و یا در برخی موارد چوب مصنوعی استفاده می‌شود که نه تنها قابلیت طرح‌پذیری و منبت‌کاری مبلمان کلاسیک را افزایش می‌دهند، بلکه باعث دوام و ماندگاری طولانی این اثر نیز می‌گردند.


پارچه به کار رفته در مبلمان کلاسیک نیز بستگی به تولید کننده دارد و یکی از مواردی است که بایستی هنگامانتخاب و خرید مبلمان به آن توجه شود. البته رنگ چوب و پارچه مبل کلاسیک معمولا متغیر است و با هر سلیقه‌ای می‌توانید یکی از انواع مبل‌های کلاسیک را برای منزل خود انتخاب کنید. اما نشیمن راحت مبل کلاسیک نیز اغلب از جنس فوم سرد است؛ علت این امر نیز این است که با توجه به عمر نسبتا طولانی مبل کلاسیک در دراز مدت مبل کلاسیک حالت ارتجاعی خود را از دست نداده و پس از برخواستن از روی مبل، به حالت اولیه خود باز گردد.
چیدمان مبل کلاسیک در منزل
مبلمان را باید متناسب با هر فضایی انتخاب کرد. مبلمان کلاسیک سبکی رسمی دارد و به دلیل شکل طراحی آن فضایی بزرگ به همراه سبکی سنتی می‌خواهد تا در محیط جلوه زیبایی داشته باشد. استفاده از فرش‌هایی سنتی و به کار بردن آباژور و لوسترهایی چوبی برای نورپردازی‌ها می‌تواند در ایجاد این فضا کمک شایانی کند. پرده‌ها با اکسسوری‌های تزیینی دیگر نیز نقش مهمی در بهتر دیده شدن مبلمان کلاسیک دارند. !
همچنین در خرید مبل کلاسیک بایستی به این نکته نیز توجه داشت که این نوع مبلمان، با توجه به اندازه نسبتا بزرگ، بیشتر برای خانه‌های بزرگ مناسب هستند و شاید بهتر باشد که برای منازل کوچک آپارتمانی امروزی، از نمونه‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر مبلمان استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!