انتخاب رنگ مبلمان
2021-06-27
قوانین و مقرارات
2021-07-04
نمایش همه

نکات مهم در انتخاب مبل سلطنتی

نکات مهم در انتخاب مبل سلطنتی


مبلمان سلطنتی کلاسیک مناسب ،می‌تواند حس و حال خانه شما را عوض کند و به فضای اتاق شما رنگ تازه‌ای ببخشد . خرید مبلمان سلطنتی جدید به همین راحتی نیست و شما باید حین انتخاب و خرید مبل سلطنتی راحتی مورد نظرتان ،به نکات ریزی دقت کنید که بعدها از انتخاب خود پشیمان نشوید.

شاید شما هم از کسانی باشید که مدت‌هاست در فکر خرید مبل سلطنتی مصری هستند .

مبلمان استیل مناسب می‌تواند حس و حال خانه شما را عوض کند و به فضای اتاق شما رنگ تازه‌ای ببخشد . خرید مبل سلطنتی جدید به همین راحتی نیست و شما باید حین انتخاب و خرید مبل مورد نظرتان به نکات ریزی دقت کنید که بعدها از انتخاب خود پشیمان نشوید.

دسته‌بندی‌ برای مبلمان


در بازار مبلمان، مبل‌ها براساس ساختمانشان به چند دسته تقسیم می‌شوند؛ مبل استیل یا مبل سلطنتی مصری، مبل نیم‌استیل که هم راحتی است و هم چوب استیل در آن به‌کار رفته ، که به آن مبل سلطنتی کلاسیک گفته می شود و مبل تمام راحتی که طرفداران خود را دارد.

البته دقت داشته باشید که مبل راحتی خودش به چند دسته تقسیم می‌شود که معروف‌ترین آنها «مبل ال»، «مبل ال‌یو»، «مبل شانو» و… است. معمولا مبل‌ها زمانی مقاوم خواهند بود که در ساخت اسکلت‌شان از مواد مستحکمی استفاده شده باشد.بد نیست بدانید جنس چوبی که در مبل سلطنتی مصری و مبل استیل به‌کار رفته با مبل راحتی فرق دارد. اگر قصد خرید مبل سلطنتی جدید را دارید، سنگین بودن این نوع مبل نشانه خوب بودن آن نیست. دقت کنید که مبل سلطنتی باید سبک و به راحتی قابل حمل باشد.

زمانی که روی مبلمان سلطنتی می‌نشینید نباید «جیرجیر» کند یا روی سطح صاف، لق بزند .

یکی دیگر از را‌ه‌های شناخت یک مبل سلطنتی خوب این است که رنگ به‌کار رفته در آن صاف باشد و روی مبل سلطنتی لکه نبینید. به همین‌خاطر روی سطوح آن دست بکشید تا از صاف و یکنواخت بودن رنگ به‌کار رفته مبل سلطنتیی یا مبل استیل مطمئن شوید.

مبل‌های نیمه‌استیل یا مبل سلطنتی کلاسیک، نوع دیگری از مبلمان است که در آن چوب و پارچه کمتری استفاده شده و به همین دلیل قیمت آن پایین‌تر از مبلمان سلطنتی مصری است. البته قیمت مبلمان با توجه به جنس چوب و پارچه‌ای که در آن به‌کار رفته متغیر است؛

به‌طور مثال مبلمان سلطنتی ، که در ساخت آن از چوب راش استفاده شده گرانتر است اما سازندگان مبل ،معمولا برای مبل‌های راحتی از نوعی چوب به نام چوب سفید استفاده می‌کنند.این همان چوب کاج است.

چوب گردو نوعی چوب خوب است و منبت خوش نقش را به خوبی می‌شود روی این چوب نشان داد اما بعضی از چوب‌ها هستند که حین منبت‌کاری برای مبل سلطنتی مصری، دچار شکستگی یا پیچ و تاب بدی می‌شوند. دقت کنید که چوب سفید به‌کار رفته در مبلمان سلطنتی راحتی اصلا خوب نیست.به فوم دقت کنید


یکی از نکات مهم در خرید مبلمان سلطنتی و مبل راحتی ،فوم و اسفنج مبل است. معمولا تشک‌های دبل یکی از مناسب‌ترین نوع تشکی است که در ساخت مبل سلطنتی کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چراکه به راحتی قابل شست‌و‌شو هستند.

نکته دیگری که در فوم مبل سلطنتی یا مبل سلطنتی کلاسیک، باید دقت کنید این است که فوم‌ها از نوع سرد باشند یا اگر به جای فوم در ساخت مبل سلطنتی مصری از اسفنج استفاده شده، اسفنج‌ها ۳۰کیلویی باشند.

بد نیست بدانید نوعی از فوم به نام فوم گرم در بازار به‌کار می‌رود که به ۳ماه نکشیده قابلیت خود را از دست داده و در اصطلاح می‌خوابد.

اما از کجا بفهمیم فوم استفاده شده در مبل سلطنتی مصری یا مبل سلطنتی جدید،سرد است یا گرم؟ یکی از راه‌های ساده این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، فوم خیلی زود به حالت طبیعی خود بازمی‌گردد

اما فوم گرم بعد از تحمل فشار با کمی تأخیر به حالت طبیعی خود برمی‌گردد. اگر هم از مبل سلطنتی کلاسیک خوشتان آمده که در آن از اسفنج استفاده شده حتما دقت کنید که اسفنج ۳۰یا ۳۵کیلویی باشد.

این نوع اسفنج ها سفت و قابل شست‌و‌شو هستند و با گذشت چند‌ماه از خرید مبلمان سلطنتی فشکل و شمایل خود را از دست نمی دهند.
بهترین نوع پارچه کدام است؟


یکی از بخش‌هایی که در خرید مبل کلاسیک یا مبل سلطنتی ،توجه هر بیننده‌ای را به‌خود جلب می‌کند، پارچه به‌کار رفته در مبلمان است. در واقع پارچه مبل سلطنتی جدید و مبلمان سلطنتی مصری، به اندازه فوم و اسفنج مهم است و اگر ماندگاری و مقاومت لازم را نداشته باشد،

خیلی زود فرسوده می‌شود و شما باید دوباره دست به جیب شوید. به همین‌خاطر در زمان خرید ۶ دانگ حواستان را جمع کنید که بهترین و مناسب‌ترین پارچه را برای مبل ، بخصوص مبل سلطنتی خود انتخاب کنید.

البته خیلی از پارچه‌های مبلی موجود در بازار چینی هستند اما شما باید بهترین نوع آن را برای مبل سلطنتی جدید خود ،انتخاب کنید. دقت داشته باشید که پارچه موردنظر کش نیاید یا پرزهای آن به مرور زمان کنده نشود.

در این میان برای اینکه خیالتان راحت شود از خود فروشنده مبل سلطنتی در این مورد سؤال کنید و بخواهید که در ضمانت‌نامه نوع پارچه را هم تأیید کند.پارچه‌های ترک هم نوع دیگری از پارچه‌های مورد استفاده در ساخت مبلمان سلطنتی کلاسیک است که طرفداران خود را دارد. اگر قصد خرید مبلمان سلطنتی مصری را دارید، به یاد داشته باشید که بهترین نوع پارچه در ساخت این نوع مبل، پارچه‌های یزد ایران است. حتی به‌نظر خود فروشندگان مبل،این نوع پارچه برای مبلمان سلطنتی حرف ندارند و جالب اینکه در بعضی از مواقع دیده شده که کشور ترکیه این نوع پارچه را می‌خرد و در نهایت آن را به اسم ترک می‌فروشند.

پارچه‌های شانل، مخمل نانومیکرو، سلطنتی و… بخشی از پارچه‌هایی هستند که در بازار موجود است و در ساخت مبل سلطنتی و مبل کلاسیک از آنها استفاده می‌شود. رایج‌ترین مدل‌ها مبل‌هایی با پارچه‌های مخمل و پارچه‌های سلطنتی هستند.

شاید اگر گشتی در بازار بزنید متوجه بشوید که برای مبلمان سلطنتی جدید،از پارچه‌های سلطنتی، برای مبلمان راحتی از مخمل و برای مبلمان در اصطلاح «ال» از پارچه‌های چرم استفاده می‌شود.

البته انتخاب پارچه سلیقه‌ای است و بستگی به‌نظر مشتری دارد اما برای راهنمایی بیشتر باید بگوییم که معمولا پارچه مخمل براق بهترین پارچه برای مبل است.

همیشه درنظر داشته باشید که تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی دست می‌کشید یک تکه است و فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای شناخت تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید.

مخمل براق پارچه مناسبی برای مبل سلطنتی کلاسیک است و به این نوع مبل زیبایی خاصی می‌دهد. معمولا وزن پارچه خوب سنگین‌تر است و همیشه قیمت، ملاک بهتر بودن نیست.

مبلی که جنس خوبی نداشته باشد زیبایی هم ندارد و این را می‌توانید در نگاه اول احساس کنید. مبل سلطنتی مصری و مبل سلطنتی کلاسیک نامناسب رنگ ماتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!